Web2
Uudised
Web2
Hinnakiri
Web2
Kodukord
Web2
Treening
Web2
Treeningkohad
Web2
Pildigalerii
Web2
Protokollid
Web2
Meist
Web2
Kontakt
Web2
 
Tagasi  Edasi
 


Web2 Spordialad, treeningajad ja treenerite kontaktid
Web2
Web2 Treenerid ja ringijuhendajad
Web2
Web2 Treeningplaanid
Web2
Web2 Rekordid

 

Treenerid ja ringijuhendajad

Print Prindi

Kuusalu Spordikeskuses tegutseb paarkümmend erinevat ringijuhendajat ja treenerit.

Palusime neil ennast tutvustada, meile laekunud tutvustused on siin, eesnimede tähestikulises järjekorras:

Agnes Blank

laste tantsurühmade juhendaja

JJ-Street Tantsukooli hip-hop treeningud Kuusalu Spordikeskuses on suunatud kõikidele noortele, kellel on huvi liigutada end muusika rütmis!

Tihti kui tullakse trenni, ollakse mures, et puudub eelnev kogemus. See on aga täiesti vale. JJ-Street Tantsukool on koht, kus alustatakse kokku-lahku astumisest ning tasapisi arenetakse professionaalseteks tantsijateks. Kõik see võtab aega, märksõna meie tantsukooli puhul on kindlasti järjepidev õppimine! Minu sõnum mu õpilastele on alati: andke endale aega, pühendage end tantsule ja nautige! Tähtis on trenni nautida – kui see on olemas, siis kõik muu tuleb iseenesest.

Tantsimist alustasin juba lasteaias. Alustasin iluvõimlemisega liikudes edasi showtantsuni ja sellest edasi  hip-hopi ja poppinguni. Kui käisin iluvõimlemises ja olin veel väike koolijüts, tundsin alati huvi hip-hop muusika vastu.  Perega erinevatel üritustel käies nägin igal pool JJ-Streeti, olin nende pisike fänn. Natukene suuremaks kasvades otsustasin saada fänni staatusest liikmeks. JJ-Street´iga liitusin 2011. aastal. Alates JJ-Street`iga liitumisest olen aktiivselt käinud koolitustel, nii tantsu kui ka noorsootööteemalistel. Koolitustel ja võistlustel on käidud nii Eestis kui ka välismaal. 

Treeneriks sain 2013.aastal, alustades päris pisikestega – 6-10 aastastega. Kuid nüüd, kõige pisem keda õpetan on 6-aastane ja kõige vanem 19-aastane.  Lisaks tantsimisele tegelen ka üritustega. Kõiki JJ-Street`i partnerüritusi (Baltic Session, Camp of Hip-Hop, JJ-Street Streetshow) organiseerivad meie enda noored.  Minu jaoks on JJ-Street koht, kus kõik uksed on avatud! Nii ootamegi enda ridadesse noori, kes on rõõmsad, aktiivsed ja valmis uuteks väljakutseteks!
 
Kontakt: agnes@jjstreet.ee +372 56639953
www.jjstreet.ee

 

Angelika Roos     

aeroobikatreener                    

Minu elu moto on, et kui väga  tahta, siis jõuab alati!       

Räägin kahes keeles: eesti ja vene. Töötan treenerina  4 aastat, käin võimalikult palju erinevatel ideepäevadel ja koolitustel. Üks unistus, mis on seotud minu tööga, on see, et läbiksin ka spinningu koolituse ja juhendaksin  neid trenne.

Kuusalu spordikeskuses võib mind näha pühapäeviti juhendamas trenni nimega BodyToning. BodyToning on tund, kus põhirõhk asetatud lihastreeningule. Tunni soojendusosas tehakse kergemaid liikumisi ning edasi järgneb lihastreening, kus erinevaid jõuharjutusi sooritades treenitakse lihasvastupidavust. Tund lõpeb venitusharjutustega, kus erilist tähelepanu pööratakse nende lihaste venitamisele, mis said tunnis suurema koormuse. Treeningtund on sobiv erineva treenitusega harrastajatele

Olen läbinud järgmised koolitused: EEVL aeroobikatreenerite I taseme koolitus; kulturismi-, fitnessi- ja jõusaalitreenerite tasemekoolitus, I tase; LesMills BODYPUMP'i treeneri koolitus; EOK treenerite  I  ja II taseme spordi üldainete  koolitus; erinevad EEVL täiendkoolitused ja ideepäevad.

 

Gerda Pello     

vesiaeroobika juhendaja

Olen läbinud EEVL (Eesti Võimlemisliit) 1.taseme koolituse vesiaeroobikas. Keskhariduse omandasin Kuusalu Keskkoolis, mille lõpetasin aastal 2011.

Vesiaeroobika on meeleolukas ning mõnus spordiala, mis sobib kõikidele, kes armastavad vett! Treeningu jooksul tehakse muusika saatel erinevaid harjutuste kombinatsioone ja liikumisi. Kasutatakse mitmesuguseid abivahendeid: nuudlid, hantlid, ujumislauad, kindad jne. Tunni klassikaline pikkus on 45 minutit. Vesiaeroobika aitab alandada kaalu, arendab vastupidavus, parandab liigeste liikuvuse ning säilitab ja suurendab lihasjõudu.

Spordiga hakkasin tegelema juba algkoolis. Kooli ajal käisin mitmes erinevas treeningus, kergejõustik, korvpall, võrkpall. Tubli harjutamise tulemusena sai ka saavutatud auväärseid kohti. Praegusel ajal enda füüsilise võimekuse arendamiseks käin kõndimas/jooksmas, jõusaalis ja võtan osa ka teiste treenerite vesiaeroobika tundidest. Enda vaba aega naudin koos sõprade ja perega.

Vesiaeroobika juhendamine on andnud mulle palju häid ja uusi kogemusi.
Kindlasti jätkan tööd enda arendamise suhtes ning osalen innukalt täiendkoolitustel. Treeneri  töö juures  armastan enim klientide positiivsust ning nende poolt saadavat energiat!

 

Kristo Valdna

jalgpallitreener

Kuusalu Spordikeskuses viin läbi JK Kuusalu Kalevi 2005-2006a. sündinud poiste treeninguid.
Treeneri kutsekvalifikatsioon  ja  läbitud kursused: EJL C tase ning sellele eelnenud rahvajalgpalli koolitus. Lisaks olen läbinud kursuseid jooksutehnika, toitumise ja taastumise valdkonnast.
Kõrgharidus on ärijuhtimises ning spetsialiseerinud logistika erialal.
Treeningfilosoofia lihtne: kõik, mis sa teed – teed endale.

Sportlikke saavutusi: mõni medal karates, mida sai nooruses 7-8a harrastatud. Keskkooli aeg tuli medaleid jooksudistantsidelt. Hilisemast ajast on vast suurimaks saavutuseks Kuusalu JK Rada võistkonnaga III liiga võit ning edenemine aste kõrgemale II liigasse. Ehk mida vanemaks saan seda vähem individuaalseid medaleid ja rohkem võistkondlikuid medaleid :)
Minu enda treeningud ja treenimine on peamiselt seotud jalgpalliga. Vabal ajal meeldib veel erinevaid lauamänge mängida.
Soovitan trenni tulla puhanuna ja pärast trenni taastuda.
Kõik aeg, mis trennidest (jalgpallist) ja tööst üle jääb kulub perele ja sõpradele.

Kontakt: www.kuusalukalev.eu

 

Ljudmilla Loss-Maiberg   

laste tantsuringi  Petsikad juhendaja

Oma eriala olen omandanud Kaliningradi oblasti Sovetski Kultuurikoolis. Täiendanud olen end Koolitantsu laagris ja koolitustel. Minu jaoks on oluline, et lastel oleks tantsusoov ja -lust.

Eesmärgid treeningus: Saavutada rüht, rütmilisus, koordinatsioon, muusikaline liikumine ja- kuulamine. Et lapsed oskaksid ja julgeksid oma emotsiooni väljendada nii liigutustes kui ka miimikaga. Etteantud tantsuliigutuste grammatiline jäljendamine ja tantsutehnika õppimine. Tantsuterminite õppimine ja  tundmine. Tantsude omandamine ja nende esitlemine.

Suuremad saavutused: Koolitantsufestivalil II koht tantsuga „Vaat mis juhtus“ ja mitmeid kordi Koolitantsu finaalides osalemine.

Töötan OÜ Restrakeses baaridaamina. Vabal ajal tantsin Kolga rahvatantsurühmas ja meeldib ujuda. Parimad mõtted tulevad metsas jalutades. Kuid energiat võiks saada kaasaegsemalt: nagu telefon laadijalt.

 

Margus Soom   

karateinstruktor

Kuusalu karate alguseks on 1977.aasta, kui sensei  Mihkel Paljaku juhendamisel hakati regulaarselt edendama  traditsionaalset Jaapani kultuurile toetuvat karate õpetust. Mihkel Paljak on Eesti karate rajaja sensei Rein Siimu õpilane. Okupatsiooni ajal oli karatespordiga tegelemine  Eesti NSV –s keelatud. Treeningud toimusid  tolleaegse Keskkooli direktori Laine  Kadajase  isiklikul vastutusel. Treeningul võisid osaleda vaid keskkooli vanemate klasside õpilased. Karate harrastamine oli väga populaarne ja osavõtu rohke. Meie klassist (Kuusalu KK 3.lend) osalesid pea kõik poisid. Lisaks tavapärase enesekaitse ja ründetehnikale õppisime inimese anatoomiat, füsioloogiat ja psüühikat. Oluline oli Jaapani kultuurile toetuv  vaimne ja filosoofiline õpetus. Oskus  näha ja mõista ümbritsevat on idamaa jin /jan alused. Karate õpetus  on tehnika, kehaline ja vaimne harmooniline areng.

Sporditee:Karatesportlane (1977-1983) nn keeluajast keeluajani. Alustas 1977.a. Kuusalus Mihkel Paljaku juhendusel 1979.a. TPI õppima asumisel kumite treenerite sensei Renee Toome ja sensei Lembit Kolk õpilane. Raskekaalu (kuni 80 kg) kahe kordne individuaalne ja  ühekordne meeskondlik (B) Eesti meister. Tallinna meister. Eesti kõrgkoolide meister. Eesti koondise liige.

Kvalifikatsioon  ja  läbitud kursused:Karate instruktor. Lahingkarate harrastaja. EKF juhatuse liige 1982-83. MTÜ Kuusalu Karate Kool  juhatuse liige. Rahvusliku A kategooria karatekohtunik.

Hobi: Avamere purjetamine. 

Kontakt:  kuusalukarate@gmail.com+372 501 3363

www.kuusalukarate.ee

 

Maria Trei   

ujumistreener

Viib läb Indrek Sei Ujumiskooli ujumise treeningud Kuusalu Spordikeskuses  4-10 aastastele lastele.

EOK ujumistreener: nooremtreener, EKR tase 4.

Treeneri soov on tuua lapsed läbi mänguliselt ujuma õppimise vee ja ujumise juurde nii, et neil oleks kogu eluks enesekindlus ja ka täiskasvanuna käiksid meelsasti ujumas. Kooliujumise ujumistund võiks olla puhas rõõm, kuhu tullakse meeleldi. Kus on kaasatud kõik lapsed ja hästi tunneksid end tunnis ka kehaliselt vähem võimekad.

Kontakt: maria.ujumine@gmail.com ; 55613246

www.seiujumiskool.ee

 

Mariann Kilg      

aeroobikatreener

Kuusalu Spordikeskuses viin läbi Zumba fitness treeninguid.

Olen litsentseeritud aeroobika- ja personaaltreener ning AquaZumba ja Zumba fitness instruktor. Lisaks olen osalenud väga paljudel erinevatel workshopidel, ideepäevadel ja koolitustel ning ise laval meistriklasse andnud erinevatel fitnessi üritustel nii Eestis kui ka väljaspool Eestit.

Õppinud olen Tallinna Ülikoolis kehakultuuri eriala. Alustasin treeneritööd 2009. aastal Arctic Sport Clubis, kus olen tööl siiani.

Alustasin tantsimisega 4. eluaastast sporttantsuklubis "Palestra" ning tegelen siiani tantsuga. Sellest ajast on ilmselt ka minu spordipisik alguse saanud. Käinud oled lugematutel kordadel esinemas ning võistlemas. Tantsukarjääri senini üheks eredamaks mälestuseks jääb 2009. aastal Dance World Cup'il nelja kuldmedali võitmine: kolm koos grupiga ning üks soolos. 

Lisaks olen väga noorest peale suur motospordi huviline tänu oma isale. Olen osalenud noorte autorallidel ning umbes 7 aastat ka kohtuniku rollis olnud. Vabal ajal meeldib proovida ja avastada erinevaid spordialasid, hetkel tegelen tennisemängu õppimisega. Liikumine on minu jaoks kui hingamine, sealt ma ammutan endale uut energiat. Uus ja huvitav edasi liikumine nii füüsiliselt kui vaimselt. :)

Minu soovitus oleks järgnev: Õpi kuulama mida Su keha Sulle ütleb! Õpi tunnetama ja teadvustama kohalolekut. Tee seda, mis sind tõeliselt rõõmsaks teeb ja naudi igat hetke! 

Infot minu tegemiste kohta saab facebooki lehel Mariann Kilg või kontakti võttes meili teel MariannKilg@hotmail.com

 

Markus Sisas

jalgpallitreener

Kuusalu Spordikeskuses viin läbi JK Kuusalu Kalevi 2003-2004a. sündinud poiste treeninguid.

Treeneri kutsekvalifikatsioon  ja  läbitud kursused:
Rahvajalgpalli koolitus 2011, EJL C- koolitus 2012, UEFA B litsents 2014

Treeningfilosoofia: jalgpalli mängimine saab alguse peast. Kui mängu mõistmisega muret pole, saab tehniliste oskuste arendamise kallale minna, mis on jalgpalli alus.

Minu spordipisik tuli koolist, läbi meeskonnamängude. Kahjuks korralikku jalgpalli treeningut noortele sel ajal ei pakutud. Omavahel sõpruskonnaga võtsime mõõtu Kiiu mõisa ees, nii kaua kuni Kiiu sidejaoskonna juurde tõelise väljaku tegime. Edaspidi lõime juba oma võistkonna FC Kiiu, et osaleda Eesti Meistrivõistlustel madalaimas liigas. Hetkel mängin jalgpalli kohaliku meeskonna Kuusalu JK Rada eest, mis osaleb 2015. aastal Eesti Meistrivõistlustel II. Liigas. Samas klubis jagan ka klubitegemiste kohustusi ja organisatoorset poolt. 2011. aastal tegi Sander Piibemann ettepaneku, et proovida treeneriametit ning luua noortele võimalus jalgpallitreeningutes osaleda. Haarasin sellest kinni ja praeguseks ajaks on klubi noormängijate arv juba mitmekordistunud.

Arvan, et hea  treening peab olema mängulähedane ja väljakutset pakkuv. Loomulikult hõlmaks treening pühendunud treeningkaaslasi ning asjatundliku treenerit. See võiks olla näiteks pingevaba ja lõbus jalgpallitreening! Toitumine on ka oluline: vahetult enne treeningut ei ole tark ennast nii öelda „täis tankida“, pigem kerge snäkk ning päeva jooksul tuleb piisavalt vedelikku tarbida. Ära ei tohiks jätta hommikusööki ja korralikku lõunat.

Igapäevaselt tegelen veokorraldusega ettevõttes OÜ Brandex. Vabal ajal  sõidan rattaga üpris palju, jalgpalli treeningutes osalen ning vahelduva eduga teen jooksutrenni. Harva juhtun mängima ka saalihokit ja korvpalli. Enda hiljutine sportlik saavutus on seotud jooksmisega, kus poolmaratoni olen läbinud ajaga 1:34:00. Ühe kilomeetri olen kooliajal läbinud napilt alla kolme minuti. Natuke teistmoodi sportlikuks saavutuseks/eneseületuseks võib pidada mõnevõrra ka jalgratta retke Lõuna-Euroopas, kus 25 päevaga sai pea 3000 km läbi matkatud.

Aga energiat  annavad mulle püüdlikud ja kohusetundlikud trennilised, kelle silmad säravad nii enne kui pärast treeningut!

Kontakt:markus.sisas@gmail.com, +372 56 285 123

www.kuusalukalev.eu

 

Sander Piibemann        

Jalgpallitreener    

Kuusalu Spordikeskuses viin läbi JK Kuusalu Kalev järgmiste gruppide treeninguid: tüdrukud 2003-05, tüdrukud 2000-2002 ja  naised.

Treenerikvalifikatsioon: UEFA B, EOK tase 5

Minu jaoks on oluline, et treening täidaks võimalikult mitmekesiselt treenitavate vajadusi – oleks lõbus sotsiaalne tegevus,  mis samas arendaks mängijate oskusi nii spordiala vaates kui laiemalt. Aga lõbu peab olema tasakaalus tõsise keskendunud treenimisega, et mängija areneks ja trenni lõpus tunnetaks, et on saanud vajaliku füüsilise koormuse.

Läbi jalgpalli nagu ka teiste sportmängude saab ja tuleb arendada meeskonnatööoskusi, õpetada toime tulema stressi, kohustuste ja vastutusega.

Soovin eelkõige, et läbi jalgpalli sirguksid inimesed, kes on enesekindlamad, eneseteadlikumad ja julgemad oma tegevustes. Mida paremini õpitakse sealjuures ka jalgpalli mängima, seda parem. Aga eesmärk ei ole „toota“ kõigist mängijatest tippjalgpallureid, vaid tublisid inimesi.

Kontakt: sander.piibemann@gmail.com ; 5113963

www.kuusalukalev.eu

 

 

Tiiu Kass              

laste tantsurühmade juhendaja                             

Viin läbi Kuusalu Spordikeskuses showtantsu rühmatunde T.S.T (Tiiu Showtants) nime all, mis on suunatud lastele vanuses 7-14a.

Showtants on emotsionaalne ja mänguline tantsustiil, kus pannakse kokku tuntud muusika ning selle saatel kombineeritud sammud. Showtants on segu erinevatest stiilidest. Lisaks tantsutehnikale kaasatakse ka showelemente. Lõbus tegevus arendab rütmitaju, koordinatsiooni ja lavajulgust. T.S.T on käinud palju esinemas nii oma kodukandi lavadel kui ka osa võtnud Koolitantsust.  Mulle meeldib, kui tantsijad naudivad laval oma esinemist, sest siis on tööd tehtud hingega. Kiidan oma tantsijaid, kes minuga tantsupisikut jagavad ning nende lapsevanemaid, kes on alati abivalmid ning toetavad. T.S.T korraldab igal suvel tantsulaagreid Eestimaa erinevates paikades. Tantsulaager on põnev ja arendav võimalus suvise vaba aja veetmiseks. Oluline on teada, et selles laagris kulgeb aeg läbi tantsu. Laagris käivad nii tantsuga tegelevad lapsed kui ka tantsuga esmakordselt kokku puutujad. Tegevust jagub kõigile.

Olen omandanud nii noorte- ja projektlaagri kasvataja kui ka juhataja kvalifikatsiooni. Tantsualaselt olen ennast täiendanud DanceAct tantsustuudios.

Olen kolm aastat järjest läbi viinud kolmepäevaseid tantsulaagreid. Töökogemust tantsualaselt on  vahelduva eduga umbes10 aastat. Olen nii Stassi tantsustuudio kui ka Midrimaa Huvikooli kaudu viinud läbi tantsutunde Tallinna erinevates lasteaedades.

Kindlasti on oluline lapse tõeline soov selle spordialaga tegeleda. Ootan tantsijatel head meeskonnatööd ja kokkukuuluvust. Treeningutes tuleb alati  anda endast maksimum, et esinemine oleks nauditav. Treeningule tulles peaks olema selline hea, kerge ja mõnus tunne, seega ei tohiks olla just söönud, aga samuti ei tohi tunda nälga. Ka peale treeningut võiks süüa kergeid palasid, mis annaksid veidi energiat. Oluline on tarbida pidevalt mõõdukas koguses vett, et vältida janu tekkimise tunnet. 

Minu spordipisik on tekkinud juba varajases lapsepõlves, kui sai käidud tantsutreeningutel. Praegu käin aegajalt metsas jooksmas ja vabal ajal mere ääres jalutamas, kus saab uusi ja värskeid mõtteid koguda. Ammutan energiat lemmikmuusikat kuulates, mis inspireerib uusi tantse looma. Ka hea uni tagab hea enesetunde igaks uueks algavaks päevaks.

Igapäevaselt töötan Kiiu Kiigepõnni lasteaias õpetaja assistendina. Peale oma põhitööd annan ka seal tantsutunde lastele vanuses 4-7 a.

Kontakt: tiiu.kass82@gmail.com  56920484

 

Urmas Kotkas          

tennisetreener

Olen Kuusalu Tenniseklubi tennisetreener ja annan Kuusalu Spordikeskuses lastele tennise treeninguid.  

Kutsekvalifikatsioon - abitreener tase 3.

Olen lõpetanud Tallinna Polütehnikumi elektroonika aparatuuri tootmise erialal. Olen läbinud mitmeid tennisetreeneri koolitusi ja treenerikutse saanud alates 2006. aastast. 

Kuna mulle tennisemäng väga meeldib, on minu soov olnud ka lastes äratada huvi tennise vastu. Tennis on tehniliselt üks keerukamaid spordialasid, siis on  treeneri roll õpetamisel ja vanemate toetus lapse arengus väga tähtis. Minu sooviks on, et Kuusalus oleks rohkem tenniseharrastajaid lapsi ja täiskasvanuid.

Kontakt: urmas.kotkas@mail.ee   55678821

 

 

 
Web2
Kuusalu Spordikeskus: Rihumägi, Kuusalu küla, Harjumaa, ESTONIA tel. +372 6024 386, spordikeskus@kuusalu.edu.ee
Web2